aj v článkoch
Košík  0 ks / 0.00 €
Zaujímavosti
Späť
Novinky
Novinky
Eshop-výdajňa
Milí zákazníci, naša predajňa momentálne funguje ako výdajňa pre eshop obchod. Objednajte si na našej stránke a vyzdvihnete v kamennej predajni. Najlepšie je vyberať si tovar SKLADOM. Na iný tovar bude potrebné dlhšie čakať, a aj na tovar, kto...Viac tu.
OZNAM: Tovar SKLADOM odosielame ihneď.
Z dôvodu pandemických opatrení je naše kníhkupectvo nútené predĺžiť dodanie tovaru, ktorý nie je skladom. Tovar - s dodaním posielame do 4 dní sa predlžuje na 2 týždne.  Tovar, ktorý máme skladom, odosielame čo najskôr po prijatí objednávky. ...Viac tu.
VEĽKÁ ZMENA
Milí zákazníci, naše kníhkupectvo Aletea už bude existovať iba online s možnosťou osobného vyzdvihnutia na novej adrese- Nám. sv.Egídia 11/25 Poprad (na 1.posch. nad bývalou predajňou Baťa).   Tešíme sa na Vás! ...Viac tu.

VEĽKÁ ZMENA

01.07.2022

Milí zákazníci,

naše kníhkupectvo Aletea už bude existovať iba online s možnosťou osobného vyzdvihnutia na novej adrese- Nám. sv.Egídia 11/25 Poprad (na 1.posch. nad bývalou predajňou Baťa).

 

Tešíme sa na Vás!

Eshop-výdajňa

26.11.2021

Milí zákazníci,

naša predajňa momentálne funguje ako výdajňa pre eshop obchod. Objednajte si na našej stránke a vyzdvihnete v kamennej predajni. Najlepšie je vyberať si tovar SKLADOM. Na iný tovar bude potrebné dlhšie čakať, a aj na tovar, ktorý je SKLADOM ale nie je v požadovanom množstve. Platba je možná aj na mieste- v hotovosti alebo kartou.

Výdajné okienko bude otvorené od pod-pia od 11 hod. do 14 hod., prípadne po telefonickom dohovore na konkrétnu hodinu  (0948 144 979).

Ďakujeme za pochopenie prajeme vám veľa zdravia a požehnaný advent!

Aletea

Z dôvodu pandemických opatrení je naše kníhkupectvo nútené predĺžiť dodanie tovaru, ktorý nie je skladom. Tovar - s dodaním posielame do 4 dní sa predlžuje na 2 týždne. 

Tovar, ktorý máme skladom, odosielame čo najskôr po prijatí objednávky.

Zároveň na našom e-shope prebieha aktualizácia skladu. Pri zmene možnosti dodania vybraného tovaru vás budeme informovať.

V kamennej predajni Aletea je aj v čase zatvorenej prevádzky možnosť objednať si tovar vopred a dohodnúť sa na presnom termíne prevzatia.

Tešíme sa na vás a ďakujeme za dôveru!

Tím Aletea

Vážení zákazníci,

kníhkupectvo Aletea bude otvorené nasledovne:

PONDELOK až PIATOK od 10:00 - 17:00 hod.

Do predajne je vstup povolený iba s ochranou tváre (rúško).

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu!

 

 

 

Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad-Juh organizuje 13. júna 2019 o 19:15 h po večernej svätej omši v kostole sv. Cyrila a Metoda prednášku na tému Mária, naša ozajstná sestra. Prednášajúcim je rehoľná sestra Dagmar Kráľová, ktorá patrí do komunity saleziánok v Šamoríne. 

Sr. Dagmar nám priblíži Máriu z iného pohľadu ako sme zvyknutí. Ponúkne nám jej prežívanie i všednosť nevšedného života. Priblíži nám Máriu ako jednu z nás, ženu, ktorá žila v úzadí, lebo Boh bol pre ňu na prvom mieste. Po prednáške bude nasledovať autogramiáda a čas na osobné stretnutie s hosťom v priestoroch kníhkupectva Aletea.

Dagmar Kráľová pochádza z obce Veľké Úľany v okrese Galanta. Študovala teológiu na RKCMBF UK v Bratislave, kde vyučovala a na Katedre biblických vied získala doktorát z biblickej teológie. Venuje sa publikačnej činnosti a v rámci rehoľnej rodiny je poverená biblickým apoštolátom. V súčasnosti sa stará a opatruje svoju chorú mamu.

Program:

18:30 svätá omša

19:15 prednáška v kostole sv. Cyrila a Metoda

20:15 autogramiáda a rozhovor v kníhkupectve Aletea

Vstup je voľný.


Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje ďalšiu prednášku na tému „Temperament-charakter-osobnosť dieťaťa“, ktorá sa uskutoční dňa 22. februára 2019 v kostole svätého Cyrila a Metoda v Poprade.

Prednášajúcim na túto tému bude Andrej Burianek, ktorý sa podelí s osobnými skúsenosťami a vedomosťami z oblasti výchovy detí. Andrej Burianek sa spolupodieľal aj na tvorbe knihy Klub nerozbitných detí, v ktorej uvádza príspevok: „Ak chcete mať charakterné deti, jedzte s nimi večeru.“

Program sa začne svätou omšou o 18,30 v kostole svätého Cyrila a Metoda, po ktorej bude nasledovať prednáška o 19,15 hod. Po prednáške pozývame do priestorov kníhkupectva Aletea, kde bude prebiehať osobné stretnutie a diskusia s uvedeným hosťom.

Andrej Burianek je 26 rokov ženatý a má 6 detí. Je zakladateľom projektu celoživotného vzdelávania rodičov v oblasti vzťahov a výchovy: Akadémia rodiny a moderátor kurzov, ktoré Akadémia rodiny organizuje. Je tiež spoluzakladateľom projektu originálnych letných dovolenkových pobytov pre rodiny: „Rodinné leto“ Taktiež sa podieľal na založení projektu súkromnej materskej školy Pramienok v Bratislave. Pracuje v IT sektore.

Program:

18,30 svätá omša

19,15 prednáška "Temperament-charakter-osobnosť dieťaťa"

20,15 osobné stretnutie a diskusia so spoluautorom knihy Klub nerozbitných detí

Na prednášku ste všetci srdečne pozvaní.

 

 

Kresťanské kníhkupectvo Aletea pozýva otcov, manželov, vychovávateľov a rodičov na seminár „Od chlapca k gentlemanovi“, ktorý sa uskutoční dňa 23. februára 2019 v priestoroch kníhkupectva Aletea (v coworkingu – Ludvíka Svobodu 7, v Poprade) v čase 10,00 – 12,30 hod.

Seminár bude vedený formou diskusie a otázok sprevádzaný výkladom hosťa Andreja Burianeka.

Témy seminára:

Čo sa deje s chlapcami v súčasnom svete? Ako môžu otcovia prejsť synom rizikovým obdobím dospievania?

V rámci seminára budú načrtnuté nástroje úspešných otcov.

Účastnícky poplatok je 5 eur.

 

 

 

Na seminár je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom formulára, ktorý nájdete na tomto odkaze:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf1y6G5PDJJ80NLPvBeye2bZO5aLOMiDqLVR8BkiifzhYvzDA/viewform?fbclid=IwAR2ifBZqHIov0wsr2qvYO4S1HiIYhBbzrFc9fCRWm9p7Xr8z7O7Ir0HDRR4

Andrej Burianek – je 26 rokov ženatý a má 6 detí. Je zakladateľom projektu celoživotného vzdelávania rodičov v oblasti vzťahov a výchovy: Akadémia rodiny a moderátor kurzov, ktoré Akadémia rodiny organizuje. Je tiež spoluzakladateľom projektu originálnych letných dovolenkových pobytov pre rodiny: „Rodinné leto“ Taktiež sa podieľal na založení projektu súkromnej materskej školy Pramienok v Bratislave. Pracuje v IT sektore.

 

 

Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje dňa 22.11.2018 prednášku na tému Ako si vybudovať zdravý a čistý vzťah? s manželmi Lukášom a Soňou Valachovcami. Téma je vhodná pre všetkých mladých vo veku 13 až 26 rokov. Hostia sa podelia s osobným svedectvom a tiež prezradia viac o knižnej novinke „Stenu dáme preč“, ktorá vyšla v novembri tohto roku.

Program sa začne svätou omšou o 18,30 v kostole sv. Cyrila a Metoda, po ktorej bude nasledovať prednáška o 19,15. V priestoroch kníhkupectva Aletea bude následne prebiehať autogramiáda a čas na osobné stretnutie s hosťami.

Lukáš Valach študoval na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov na Univezite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Taktiež vyštudoval politológiu na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Momentálne pôsobí ako asistent poslanca NR SR a aktívne sa angažuje ako spolukoordinátor v projekte Kresťan v politike. Spolu s manželkou Soňou patria do spoločenstva SP na Sliači, kde sa spolu formujú a budujú vzťah s Bohom.

Na prednášku sú pozvaní všetci mladí z farností, spoločenstiev ako aj mladí, ktorí sa pripravujú na sv. birmovania.

 

 

 

 

Program:

18,30 - sv. omša (kostol sv. Cyrila a Metoda)

19,15 - prednáška Ako si vybudovať zdravý a čistý vzťah?

            odprezentovanie knihy Stenu dáme preč (kostol sv. Cyrila a Metoda)

20,15 - autogramiáda a osobné stretnuie s hosťami v priestoroch kníhkupectva Aletea

 

Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje dňa 25.10.2018 prednášku na tému: „Okultizmus – áno alebo nie?“ Prednášajúcim je exorcista z Košickej arcidiecézy Imrich Degro, ktorý bude hovoriť o tom, aký má dopad okultizmus na život kresťana a aké rôzne praktiky môžno považovať za okultné.

Program sa začne svätou omšou o 18,30 h. v kostole sv. Cyrila a Metoda, po ktorej bude nasledovať prednáška o 19,15 h.

Počas prednášky bude možné si napísať na papierik otázky a po ukončení témy bude priestor na zodpovedanie týchto otázok. Na záver programu bude prebiehať autogramiáda v priestoroch kníhkupectva Aletea.

Imrich Degro je katolíckym kňazom pôsobiacim v Košickej arcidiecéze. Od roku 1997 prednášal na Teologickom inštitúte v Košiciach. V súčasnosti prednáša na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku dejiny filozofie, filozofickú antropológiu, filozofiu Boha a personalizmus.

V roku 2002 ho košický arcibiskup poveril službou exorcizmu pre individuálne príprady a v roku 2010 mu bola pôsobnosť rozšírená na celú Košickú arcidiecézu.

Imrich Degro zároveň pôsobí jako duchovný asistent v Spoločenstve svätého Michala archanjela v Košiciach.

Program: 18,30 sv. omša, 19,15 prednáška + priestor na otázky 20,00 autogramiáda v kníhkupectve Aletea


Všetci ste srdečne pozvaní.

Do novozriadenej farnosti Poprad - Juh zavíta dňa 27. septembra 2018 bývalý kaplán farnosti Poprad Jozef Marhefka a autor knihy Blažený človek, ktorej obsahom sú rozjímania nad žalmami 1 - 41. O 18,30 h bude v Kostole sv. Cyrila a Metoda sláviť svätú omšu a po nej bude nasledovať prednáška na tému "Žalmy - škola modlitby" (o cca 19,15 h). Po nej sa budú môcť záujemcovia osobne stretnúť s autorom knihy na autogramiáde v priestoroch kníhkupectva Aletea.

Jozef Marhefka pochádza z obce Reľov, študoval v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule a v roku 2007 bol vysvätený za kňaza. Ako novokňaz pôsobil v Trstenej, neskôr vo farnosti Liptovská Teplička a Poprad. K osobnému štúdiu žalmov ho priviedli ťažkosti, s ktorými zápasia mnohí pri modlitbe breviára a uvedomujú si, že žalmy sú inšpirované Duchom Svätým, no často ich bezducho odrecitovávame. 

A tak z o otázok a osobnej reflexie vznikla kniha Blažený človek, ktorá môže byť prínosom pre ľudí, ktorí chcú preniknúť do hĺbky a krásy žalmov. Na stretnutie s ním pozýva Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s novozriadenou farnosťou Poprad - Juh pri príležitosti vydania knižnej novinky Blažený človek.

Program:

18,30 - svätá omša

19,15 - prednáška Žalmy - škola modlitby

20,00 - autogramiáda v kníhkupectve Aletea

                                                                                                                                                                               Všetci ste srdečne pozvaní!

Do popradskej farnosti zavíta česká teologička a obľúbená autorka Kateřina Lachmanová. Prednáška na tému "Príprava srdca na Vianoce" sa bude konať v pondelok, 11. decembra, po večernej svätej omši (približne o 19.15) v kostole Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade.

Po prednáške bude autogramiáda kníh autorky v priestoroch kníkupectva Aletea.

 
Program:
 
18.30 Svätá omša
 
19.15 Prednáška
 
20.00 Autogramiáda v kníhkupectve Aletea
 
 

Rímskokatolícka farnosť Poprad a kníhkupectvo Aletea Vás pozývajú na prednášku na tému: "RozVEDENÍ k Bohu" vo štvrtok 20. apríla 2017. Prednáška sa uskutoční v kostole sv. Cyrila a Metoda po svätej omši o 18.30. 
---
PREDNÁŠA:
o. Matej TRIZULIAK, saletín
---
PROGRAM:
18.30 - sv. omša
19.15 - prednáška
---
Tešíme sa na Vás!

 

Kníhkupectvo Aletea sa od 3. apríla štahuje do  nových priestorov, ktoré sa nachádzajú len 200 metrov od nášho aktuálneho miesta. V nových priestoroch vás čaká viac pohodlia, útulnejšia atmosféra a tiež viac možností pre spoločné stretnutia, semináre či mále prednášky. V nových priestoroch bude mať Aletea aj nového suseda - CityhubCityhub otvára nové možnosti a tešiť sa môžete na aktivity ako workshopy, semináre, tréningy, diskusie či vzájomné rady a povzbudenia. 

Tešíme sa Vašu návštevu. 

 

Naše dve milé spolupracovníčky pomaly odchádzajú za materskými povinnosťami. Preto aktuálne hľadáme novú tvár, ktorá privíta zákazníkov v Aletei milým úsmevom a pomôže pri výbere kníh. Navyše, čoskoro sa kníhkupectvo Aletea presťahuje do nových priestorov, kde bude okrem predajne aj miesto na stretnutia, podujatia či prácu. Ak máte radi kresťanskú literatúru a prácu s ľuďmi, zašlite nám životopis a motivačný list na emailovú adresu aletea@aletea.sk

Náplň práce
 • Poradenstvo a predaj
 • Aktualizácia skladu
 • Administrácia eshopu
 • Pomoc pri organizácii podujatí
 • Kontakt s návštevami a ich prijímanie
 • Spracovanie pošty
 • Evidencia, kopírovanie a archivácia dokumentov 
 • Administratívna podpora
 • Starostlivosť o celkový vzhľad priestorov
Požiadavky
 • Príjemné vystupovanie
 • Obchodný duch
 • Záujem o prácu s ľuďmi
 • Prehľad v kresťanskej literatúre
 • Práca s počítačom
 • Ochota učiť sa
 • Samostatnosť

Termín nástupu
Máj

Ponúkaný plat
Dohodou

Kontakt
Kníhkupectvo Aletea
Ludvika Svobodu 80
058 01 Poprad
Tomáš Kuzár
0903 733 057
aletea@aletea.sk

Pomaly začína nový kalendárny rok a s ním pridáchádza aj nová séria prednášok a diskusií, ktoré spoločne pripravujú popradská rímskokatolícka farnosť a kresťanské kníhkupectvo Aletea. Vytvorili sme tiež pripomienku na Faceboku v tejto sérii podujatí.V zimnom období poctia svojou prítomnosťou Poprad títo hostia:

PREDNÁŠKA S DISKUSIOU - JANUÁR 12. január 2017 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška s diskusiou
Téma: "Čo očakávaš od života svojho?"
Hosť: Andrej Filip Čierny, františkán v Trnave
 
PREDNÁŠKA - FEBRUÁR 16. február 2016 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška
Téma: "Ako a prečo bolia otcovské rany? O čom chlapi nehovoria a prečo?"
Hosť: ThDr. Juraj Sedláček, PhD., DiS., univerzitný kaplán v Trenčíne, autor dvoch kníh o otcovstve
 
DISKUSIA - FEBRUÁR: 24. február 2017 - 18.00 svätá omša, 19.00 diskusia
Téma: "Kresťanská symbolika v Pánovi Prsteňov"
Hosť: Dr. Pavol Hrabovecký, S. T. D., univerzitný kaplán v Prešove, dogmatický teológ
 
PREDNÁŠKA - MAREC 23. marec 2017 - 18.30 svätá omša, 19.15 prednáška
Téma: "5 jazykov lásky"
Hosť: Mgr. Marek Uličný, riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze
 

SÚŤAŽ: Zapojte sa do sútaže o 2 x 2 lístky na koncert Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža.

Podmienky:
- Napíšte do komentára na FB/Aletea.sk citát Jána Pavla II. (ideálne iný ako ostatné)
- Zdieľajte na Facebooku tento status

Súťaž končí v nedeľu 11.12. o 21.00. Následne uverejníme mená dvoch výhercov.

 

Viac informácii o koncerte

Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživilo spomienky na milovaného pápeža v premiérovom, úspešnom predstavení 18.decembra minulého roku v košickej STEEL ARÉNE.
 
S ročným odstupom vám chceme opäť umožniť zastaviť sa na chvíľu  v predvianočnom zhone a slovom, obrazom a príjemnou hudbou si zaspomínať na svätca a výnimočnú osobnosť súčasných dejín, tentokrát: 19.12.2016 o 18.00 hod v STEEL ARÉNE v Košiciach.
 
Vyše 130 umelcov, pozostávajúcich z 56-tich členov orchestra, 40-tich členov 
speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov, vám viac ako 
dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II., spríjemnia 
prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho , ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. a Tichá noc v závere, vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí.
 
Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami, vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli, vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo vás obohatí a veríme že aj poteší.

Farnosť Poprad a Kníhkupectvo Aletea pozývajú na diskusiu s názvom "Vzďaľujú sa mladí Cirkvi?" Diskusia sa uskutoční v piatok 25. novembra, po skončení sv. omšej omše pod kostolom sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh. Diskutovať budú popradský rodák o. Branislav Kožuch a mladí z oravského centra mládeže. Už teraz si môžete hostí pripraviť otázky.

Diskusia nadväzuje na Týždeň Cirkvi pre mládež, ktorý sa práve končí. V rámci tohto týždňa sme mali možnosť zažiť Godzone turné, ktoré sa pri tejto prížitosti koná už mnoho rokov a priťahuje veľký počet mladých ľudí. Na druhej strane sa však naše kostoly pomaly vyprázdňujú. Zdá sa, že je to istý rozpor v duši mladého človeka, ktorý hľadá Boha, ale Cirkev mu nie vždy sedí.

Budeme sa snažiť hladať odpovede s o. Branislavom Kožuchom. O. Kožuch pozná trápenia i radosti mladých ľudí a zároveň im dokáže pomáhať nachádzať cestu k dobrému životu. 

Na úvod Prolife týždňa v Poprade navštívi popradskú farnosť o. Dušan Škurla, koordinátor apoštolátu ochrany života v košickej arcidiecéze. Vo štvrtok, 15.10.2016 o 18.30 v kostole sv. Cyrila a Metoda bude sláviť svätú omšu, po ktorej bude nasaledovať prednáška na tému Moment vzniku ľudského života (Kedy je potrat dovolený?). Po prednáške bude priestor na neformálnu diskusiu v kníhkupectve Aletea.
Neskôr prídu do Popradu aj ďalší spíkri - v novembri Juraj Pigula a v decembri Ján Buc. Tieto prednáška sa tešia veľkej obľube a sú príjemným obohatením života v popradsej farnosti. 

Webový portál kormidlo.sk ponúka príjemné čítanie pre každého kresťana. Okrem tradičných kresťanských tém prináša informácie o bývaní, technológiách, osobnom raste, osobných financiách či knihách. Cieľom portál je sprevádzať kresťanou praktickým životom a situáciami ako výber školy či zamestnania, kúpa auta alebo nehnuteľnosti, zariaďovanie domácnosti či recepty na chutný obed. 

Nový román Ako skala je pokračovaním série aliašských detektívok. Nechýba viera, romantika, napätie ani dobrodružstvo. Výborný darček pre aktívnu mladú ženu. Úryvok z knihy: "Jake vedel, že niečo nie je v poriadku. No nemohol tušiť ako veľmi.Oddychové lezenie na skalách sa jedného dňa zmení na drámu, keď na svojej ceste Kayden McKenna narazí na telo mŕtveho lezca. Stalo sa nešťastie alebo…? Šerif Landon Grainger, ktorý prípad vyšetruje."

Visa Elektron Mastercard Maestro
Verified Secure
Telefon
+421948144979
Kontakt
Facebook