aj v článkoch
Košík  0 ks / 0.00 €
Jozef Marhefka - prednáška Žalmy - škola modlitby
Späť
Novinky
Novinky
Andrej Burianek - seminár "Od chlapca k gentlemanovi"
  Kresťanské kníhkupectvo Aletea pozýva otcov, manželov, vychovávateľov a rodičov na seminár „Od chlapca k gentlemanovi“, ktorý sa uskutoční dňa 23. februára 2019 v priestoroch kníhkupectva Aletea (v coworkingu – Ludvíka Svobodu 7, v Poprade) ...Viac tu.
Andrej Burianek - Temperament-charakter-osobnosť dieťaťa
Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje ďalšiu prednášku na tému „Temperament-charakter-osobnosť dieťaťa“, ktorá sa uskutoční dňa 22. februára 2019 v kostole svätého Cyrila a Metoda v Poprade. P...Viac tu.
Lukáš a Soňa Valachovci - Ako si vybudovať zdravý a čistý vzťah?
  Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s rímskokatolíckou farnosťou Poprad – Juh organizuje dňa 22.11.2018 prednášku na tému Ako si vybudovať zdravý a čistý vzťah? s manželmi Lukášom a Soňou Valachovcami. Téma je vhodná pre všetkých mladých v...Viac tu.

Do novozriadenej farnosti Poprad - Juh zavíta dňa 27. septembra 2018 bývalý kaplán farnosti Poprad Jozef Marhefka a autor knihy Blažený človek, ktorej obsahom sú rozjímania nad žalmami 1 - 41. O 18,30 h bude v Kostole sv. Cyrila a Metoda sláviť svätú omšu a po nej bude nasledovať prednáška na tému "Žalmy - škola modlitby" (o cca 19,15 h). Po nej sa budú môcť záujemcovia osobne stretnúť s autorom knihy na autogramiáde v priestoroch kníhkupectva Aletea.

Jozef Marhefka pochádza z obce Reľov, študoval v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule a v roku 2007 bol vysvätený za kňaza. Ako novokňaz pôsobil v Trstenej, neskôr vo farnosti Liptovská Teplička a Poprad. K osobnému štúdiu žalmov ho priviedli ťažkosti, s ktorými zápasia mnohí pri modlitbe breviára a uvedomujú si, že žalmy sú inšpirované Duchom Svätým, no často ich bezducho odrecitovávame. 

A tak z o otázok a osobnej reflexie vznikla kniha Blažený človek, ktorá môže byť prínosom pre ľudí, ktorí chcú preniknúť do hĺbky a krásy žalmov. Na stretnutie s ním pozýva Kníhkupectvo Aletea v spolupráci s novozriadenou farnosťou Poprad - Juh pri príležitosti vydania knižnej novinky Blažený človek.

Program:

18,30 - svätá omša

19,15 - prednáška Žalmy - škola modlitby

20,00 - autogramiáda v kníhkupectve Aletea

                                                                                                                                                                               Všetci ste srdečne pozvaní!

Visa Elektron Mastercard Maestro
Verified Secure
Telefon
+421903533584
Kontakt
Facebook